3 důvody proč
se zapojit do programu

O projektu

Každý rok se v České republice narodí 1 500 až 2 000 dětí s poruchou autistického spektra. Péče o takovéto dítě může být pro rodinu časově i psychicky velmi náročná. Právě pomoc dobrovolníka či profesionála může těmto rodinám alespoň na pár chvil týdně značně odlehčit. Posláním tohoto webu je poskytnout bezplatnou platformu pro vzájemné propojení dobrovolníků i profesionálních osobních asistentů s rodinami s dětmi s autismem ze všech koutů České republiky.

Jak to funguje?

Rodiny

Jako rodič dítěte s PAS hledající pomoc vyplňte dotazník a váš profil se do několika dnů zobrazí v sekci Naše rodiny. V té si vás může případný dobrovolník či profesionál vyhledat a oslovit. Naopak vy můžete asistenty nalézt a kontaktovat v sekci Naši asistenti.

Asistenti

Jako zájemce o asistentství nejprve vyplňte dotazník a my vás krátce telefonicky zkontaktujeme pro ověření, že existujete 🙂 Váš profil se do několika dnů objeví v sekci Naši asistenti. V té si vás rodina hledající pomoc může vyhledat a oslovit. V sekci Naše rodiny můžete svou pomoc konkrétním rodinám přímo nabídnout. My do vaší domluvy nijak nevstupujeme.

Ochrana soukromí

Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete, aby byl váš profil veřejný, zvolte tuto volbu při registraci. Pokusíme se vám najít asistenta dle vašich potřeb a zkontaktujeme vás individuálně. Do vaší domluvy však nijak nevstupujeme. Mise naděje si vyhrazuje právo jakýkoliv profil nezveřejnit či z vážných důvodů odstranit.

Rodiny, které potřebují pomoc

Chuecos

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

Rok narození:2008

Město:Praha - západ

Čas:2x týdně na 2 hodiny

Hofrichterovi

OKRES ZLÍN KRAJ ZLÍNSKÝ

Rok narození:2016

Město:Zlín

Čas:občasná výpomoc

Mejstříkovi

OKRES DĚČÍN ÚSTECKÝ KRAJ

Rok narození:2014

Město:Děčín

Čas:občasná výpomoc

Brouskovi

PLZEŇSKÝ KRAJ OKRES PLZEŇ

Rok narození:2018

Město:Plzeň

Čas:Občasná výpomoc

Mise naděje

Jsme vysokoškolští studenti, kteří pomáhají druhým – ať už vážně nemocným či sociálně znevýhodněným dětem, osamoceným seniorům nebo čtyřnohým mazlíčkům. Zkrátka, naději šíříme tam, kde je to nejvíce třeba  Pomoc rodinám s dětmi s autismem je jednou z klíčových oblastí, které se věnujeme už od našeho vzniku v roce 2014. Organizace Mise naděje poskytuje v problematice PAS tři pilíře pomoci:

ProAutismus.cz je reakcí na poptávku rodin dětí s PAS napříč republikou. Jeho cílem je bezplatně poskytnout prostor, kde se mohou propojit se zájemci o asistentství z řad dobrovolníků i profesionálů.

Asistence

Pořádáme charitativní akce na pomoc konkrétním rodinám dětí s PAS. Šíříme osvětu o PAS na sociálních sítích, výstavách i promítáních. Inspirujeme další studenty, aby se o toto téma zajímali.

Osvěta

Překládáme odborné články z ověřených zahraničních zdrojů. Tvoříme a distribuujeme informační materiály.

Informace

Budeme rádi, když podpoříte naší činnost